Ekologická výchova na Jizeře a v Českém Ráji

Jizera Outdoor School si zakládá na tom, že není pouhou půjčovnou lodí na Jizeře, ale outdoorovou školou, která učí sportovním aktivitám a vztahu k přírodě pomocí výchovy prožitkem.

Tým instruktorů Jizera Outdoor School je tvořen profesionálními sportovními instruktory s tělovýchovným a přírodovědným vzděláním. 

Majitelé firmy Jizera Outdoor School, Mgr. Vladislav Nejedlý a Mgr. Zuzana Nejedlá, kteří jsou absolventy FTVS a Přírodovědecké fakulty UK, se snaží při organizování sportovních aktivit, kromě sportovního prožitku a kvality služeb, klást důraz i na informování klientů o ohleduplném vztahu k přírodě Českého Ráje a k životnímu prostředí obecně.

Součástí každe naší akce, ať už se jedná o výlet na raftech či kánoích na Jizeře, nebo horolezectví či tembuilding, je kromě odborné sportovní instruktáže i stručný výklad k přírodním zajímovostem a biotě vyskytující se v okolí řeky Jiezery a v prostředí Českého Ráje, kde naše outdoorové aktivity provozujeme.

Pro školní výlety a exkurze máme připraveny zábavné hry s ekologickou tematikou, které směřují k ekologickému uvědomění a vytváření pozitivního vztahu k přírodě. Naše hry se zaměřují především na ptactvo a rostlinstvo vyskytující se v okolí řeky Jizery. Při horolezectví a výletech po Českém Ráji se v rámci přírodovědných výkladů zaměřujeme na geologii a geomorfologii skalních měst a velký důraz klademe také na výchovu dětí ke slušnému a ohleduplnému chování k přírodě.

Sportovní aktivity

Kontakt:

Mgr. Vladislav Nejedlý

tel.: 603 929 968

e-mail: outdoorschool@seznam.cz

sídlo firmy na  mapě zde

GPS: 50°34'32.243"N, 15°9'25.967"E

Půjčovna lodí, vodáctví