Půjčovna lodí Jizera

  

Výhodně půjčujeme kánoe a rafty vč. pádel, vest a lodních pytlů a zajišujeme dopravu lodí (event. i osob). Pod vedením zkušených instruktorů organizujeme školní i firemní akce. Můžeme Vám zajistit i ubytování a stravu v našem pensionu, levnou autobusovu dopravu i další outdoorové aktivity v Českém Ráji (viz. nabídka), včetně cateringu v průběhu akcí. Pro školy doplňujeme i ekologickou výchovu a ekologické hry.

V naší firmě považujeme za samozřejmost, že ke každé lodi dostanete zdarma pádla, vesty i lodní pytle bez ohledu na počet a že odvoz lodí v ceně je zcela automatický. Navíc, pokud máme zrovna cestu na Malou Skálu, můžete se s námi zdarma svézt zpátky i Vy!

Ceník:

   kánoe  raft
Půlden Malé Skála - Dolánky / Zrcadlová koza  390,- Kč  900,- Kč
Jednodenní plavba po Jizeře  550,- Kč  1200,- Kč
Dvou a více denní plavba po Jizeře  400,- Kč / den  900,- Kč / den
pádla, záchranné vesty, vodotěsné vaky a přeprava zdarma   zdarma

Pro velké skupiny je cena dohodou.

V ceně je i Ekologická hra a využití našeho sportovního areálu (nízké lanové překážky, táborák, fotbal, koupání apod.)

Mimořádná sleva pro školy, které si u nás objednají lodě či jiné aktivity:

Vysoké lanové překážky včethně 2 obřích lanovek přes řeku 200 Kč / os. 
Lezení na skalách pro děti a začátečníky 300 Kč / os. 
Lukostřelba 150 Kč / os. 

  

Vybavení půjčovny

Za nejnižší ceny v širokém okolí půjčujeme ty nejkvalitnější kánoe dovezené z Francie a Slovinska a osvědčené na evropských řekách.

Francouzská kánoe Rotomod – Goliath

Loď, která vyhovuje především začátečníkům pro svoji vysokou stabilitu a absolutní nepotopitelnost. Její stěny jsou dvojité a oddělené velkým objemem vzduchu, takže se drží nad vodou, i když je celý prostor pro sezení naplněn vodou. Pokud se kánoe převrátí, lze ji velmi malou silou přetočit zpět. Vylití vody z ní zvládne i větší dítě – lze ji vylít přímo na hladině za použití minimální síly.

Francouzská kánoe Riviera

Jedná se o velice stabilní loď se vzduchovými komorami pouze pod sedačkami jako u běžných kánoí v půjčovnách, ovšem poskytují větší prostor pro posádku a zavazadla. Pohodlně se na ní usadí 3 dospělí a spousta zavazadel, popř. 2 dospělí, 2 děti a zavazadla. Vylévá se jným způsobem jako ostatní běžné kánoe.

Slovinská kánoe Roto

Je o něco lehčí, než výše popsané modely (je rychlejší, lépe manévruje a lehce se přenáší přes jezy) a proto je vhodná pro zkušenější vodáky a působí o něco více „zálesácky“. Vejdou se do ní 3 dospělí a zavazadla, popř. 2 dospělí, 2 děti a zavazadla.

Rafty Colorado

Jde o nejosvědčenější model raftů pro naše méně vodnaté řeky. Na jizeře je „nemožné“ jej převrhnout a projede téměř všude. Na těchto raftech vozíme i mateřské školky.

Lodní pytle

Tyto speciální nepromokavé vodní pytle se nám osvědčily lépe, než klasické barely. Pytel, na rozdíl od barelu, je jen tak velký, kolik do něj nacpete a ve výsledku se do něho vejde více a větší předměty, které byste zůženým hrdlem barelu neprocpali. Pytel se též lépe vejde do lodi, nepřvaluje se a lépe se přenáší – můžete si jej snadno vzít i do hospody.

Pádla a vesty

Vesty máme je ve všech velikostech, od dospělých „břichopásků“ až po nejmenší „špunty“. Pádla máme také pro všechny výškové kategorie, včetně několika „miniaturních“ pro nejmenší děti.

  

Řeka Jizera

Pramení v jizerských rašeliništích na vrcholcích Jizerských hor okolo 1000m n.m

Od pramene až po po ústí do Labe poblíž Staré Boleslavi měří asi 150km, z toho je pro vodáky sjízdných zhruba 143.

Nejoblíbenější a celoročně sjízdný je asi 9km dlouhý úsek mezi Malou Skáloua vesnicí Dolánky u Turnova.Řeka se zde klikatí mocnými meandry mezi skalními městy severozápadní části Českého Ráje.

 

Tento úsek obtížnosti ZWC je sjízdný i pro úplné začátečníky a přináší účastníků úžasné turistické a přírodopisné zážitky. Podél tohoto úseku najdete Skalní města, středověké hrady i lidovou architekturu pojizeří a především unikátní faunu a flóru.

úsek km spád obtížnost
Mýto - Paseky nad Jizerou 142,9 - 136,0 14 WW V
Paseky nad Jizerou - Horní Sytová 136,0 - 122,0 9 WW III
Horní Sytová - Spálov 122,0 - 103,4 7 WW II
Spálov - Podspálov 103,4 - 101,2 22 WW VI
Podspálov - Malá Skála 101,3 - 91,2 5 WW I
Malá Skála - ústí 91,2 - 0,0 1 ZW C

Můžete se s námi pokusit poznat alespoň některé živočišné a rostlinné druhy a udělat tak první krok k tomu, abyste si přírodu zamilovali a stali se jejími ochránci.K ochraně přírody můžete přispět minimálně tím, že se budete tiše a ohleduplně. Neodhazujte prosím v přírodě odpadky a pomozte nám s úklidem Jizery, aby byla rok od roku čistší!

Sportovní aktivity

Kontakt:

Mgr. Vladislav Nejedlý

tel.: 603 929 968

e-mail: outdoorschool@seznam.cz

sídlo firmy na  mapě zde

GPS: 50°34'32.243"N, 15°9'25.967"E

Půjčovna lodí, vodáctví